Jimin poppoo

Siperiankissat, kuriilien bobtailit ja suomenlapinkoira

Jos olisin suurempi kissa

En minä kovin suuri vielä ole, koska mahdun tähän mutkaan mukavasti. Entäs jos olisinkin joku Ramseksen kokoinen, niin eihän minusta mahtuisi tähän kuin pari tassua tai jotain. Ramseskin sai tällaisen, kun tämä oli palkintona siitä, että oltiin vuoden kissoja. Ihan kiva tämä mutka on, mutta en minä vielä oikein tiedä mitä tällä hökötyksellä tekisi. Kerran kuljin tuosta alta ja totesin, että ei taida Jimikään siitä mahtua. Aina mahtuu ja vähän me porukallakin mietittiin käyttötapoja.

Niin meidän emäntä sanoi, että tähän voisi terottaa kynsiä ja nosti Ainan sillä tavalla tassut tuohon yläkaareen. Aina katsoi meidän emäntää, että “siis et kai sinä tarkoita, että tähän terottaisin”. No ei varmaan kokeillut vaan siirtyi vanhaan tuttuun terotuspaikkaan. :) Ehkä minä voisin, vaikka huomenna, ihan oikeastikin sitä testata.

Tällähän voisi osallistua kissakuvahaasteeseenkin, kun ainakin Ramsekseen verrattuna olen tosi pieni.

Olen pienesti tässä ja aika mukavaa on

Posted in Minttu saapasjalkakissa 3 years, 5 months ago at 9:13 pm.

6 comments

6 Replies

  1. Vili, Leevi, Bamse, Zilla ja Faina Mar 12th 2007

    Meillä on kans tuollainen raapima-aalto ja se on oikeesti tosi kiva, ku keksii mitä sillä tehdään ;-) Bamse vaan kerran makoili siellä alla (muka) piilossa ja siitä ei ollut oikeasti ku pää siellä alla, mut olipahan omasta mielestään piilossa ;-)

  2. Kyllä tästä varmaan vielä paljon kivaa keksitään. Hyvä vinkki tuo piilopaikka. :)

  3. Mää kans haluun tommoisen… vaik ei mun kynnet terotusta kaipaa kun mä oon sen verran terävä poika muutenkin. Käykääs piruuttaan vilkaseen mun blogii kun löysin kahdesta tutusta yhdennäköisyyttä.

  4. Aika kivan lahjan olet saanut. :)

  5. Voi että, tämä on niin suloinen.. :)

  6. Sä oot saanu hienon lahjan. Kertokaahan sitten miten raapimis harjoittelut sen kanssa sujuu. :)


Leave a Reply