Elämässä pitää olla niin paljon kaikenlaista, asetamme suuri tavoitteita ja yleensä siinä sivussa unohtuu nauttia arkisemmista asioista, joita ehkä on jo oppinut pitämään itsestään selvyyksinä.
Ilman hyviä ystäviä elämä olisi erittäin tyhjää. Kenen kanssa jakaisit ilot, surut ja salaisuudet sitten?

Huumoria pitää olla ja välillä pitää pistää homma leikiksi.

Terveyttä ei monesti osaa arvostaa ennen kuin sen hetkeksi menettää. Silloinkin ystävät ovat korvaamaton apua.
Onhan kolli kissalle kulkusten vientikin oma prosessinsa, jossa sisar Misseäkin tarvittiin.

Yhteistä aikaa ei voi koskaan olla liikaa.. Eihän emäntä olisi koskaan saanut palapeliä valmiiksi ilman meidän auttavia tassuja.


Myynnissä teleskooppivartisia kosketuskeppejä vaihtuvin värein. Keppien hinta 12€(sis. pkt).
Lisätietoja
perditanjengi@gmail.com.

March 7th, 2008 at 3:21 pm
Toi palapeleissä auttaminen on kyllä tosi tärkeetä puuhaa. Äippä aloitti just vähän aika sitten tekemään sellasta 1000 palan palapeliä ja se on sen verta iso urakka, että pakkohan miun oli ojentaa auttava tassuni ja helppiä äippää vähän siinä hommassa, eihän tuollaisesta voi yksin mitenkään selvitä.
Niinpä mie sit vähän järjestelin ja heittelin niitä paloja sinne minne ne mun mielestä kuuluu ja vähän maistelinkin niitä, mutta jostain käsittämättömästä syystä äippä ei oiken tykännyt mun avustani.
Toi sen mieheke auttaa siinä hommassa muka paremmin, kuin minä. Mutta en mä tota kyllä usko, ihan varmasti noi ihmiset on vaan tosi kiitollisia kun me kissat autellaan tällasissa asioissa.